Rodzaje Schodów


Schody policzkowe


Konstrukcja schodów policzkowych gwarantuje nie tylko wspaniały wygląd, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. To sprawdzone rozwiązanie o stabilnej konstrukcji, gdzie stopnie wykonane są z drewna i umieszczone w policzkach nośnych. Szeroki wybór gatunków drewna umożliwia idealne dopasowanie do wnętrza, a także stanowi doskonały element dekoracyjny. Dodatkową zaletą schodów policzkowych jest niewielka ilość zajmowanego miejsca.


Schody dywanowe


Cechą charakterystyczną schodów dywanowych jest brak policzków, stopnie montowane są do elementów nośnych i łączone z podstopniami specjalnymi śrubami. Elementy schodów dywanowych muszą być masywne, gdyż mają konstrukcję samonośną i wymagają dużej sztywności. Wykonane z wysokiej jakości materiałów stanowią piękny element wykończeniowy o minimalistycznej formie. Biegi schodów dywanowych mogą być i proste i zabiegowe czy wachlarzowe – w zależności od pomieszczenia i wymagań klienta.

Schody na beton

Schody na beton to jeden z popularniejszych typów schodów i bardzo często stosowany. Główną ich zaletą jest wygodne użytkowanie – są ciche i nie dudnią jak schody o konstrukcji samonośnej. Są solidne, bezpieczne i eleganckie. Wymagają jednak bardzo dokładnych pomiarów konstrukcji betonowej. Schody betonowe obkłada się drewnem z rodzimych gatunków, ale także egotycznym, co daje znakomity efekt aranżacyjny.

Schody grzebieniowe


Wykonywane są z różnych gatunków drewna i stanowią elegancki element dekoracyjny. Podobnie jak w schodach policzkowych nie zajmują wiele miejsca. Stopnie schodów grzebieniowych są wykonane z drewna i osadzone w drewnianych deskach policzkowych.


Schody wspornikowe


Ten rodzaj schodów jest bardzo efektowny, ale wymaga odpowiedniego przygotowania konstrukcyjnego ściany, w której będą zamocowane stopnie (w przypadku schodów prostych) lub słupa (w schodach kręconych). To lekki typ schodów, dzięki któremu uzyskamy w pomieszczeniu więcej przestrzeni. Nie mogą jednak przekraczać 120 cm szerokości ze względu na zamocowanie ich tylko z jednej strony.Usługi Stolarskie Dan-Rob Daniel Woźniak Duszniki Tel. 600 091 843